יחידת אירוח מול ההר

ביחידת האירוח מול ההר יש 2 חדרים, פינת אוכל ושירותים ומקלחת, בחדר מותקנת טלויזיה פלזמה שמחוברת לסלקום tv (ערוצי ילדים, ספורט, מוזיקה, סרטים ועוד)

אטרקציות באזור

מעיין דולב

למרגלות היישוב דולב, בשיפולי ערוץ נחל מג'ור, ישנה בריכה יפהפייה ומטופחת. מי המעיין שממלאים את הבריכה נובעים במעלה הערוץ, ומשם מועברים אליה בתעלה.
לאחר הרחצה במים הקרים אפשר לשבת על ספסל אבן שמקיף את הרחבה המרוצפת שסביב הבריכה, או בפינת ישיבה שנמצאת מפלס אחד מתחת, וליהנות מנוף הגבעות ומטעי הזיתים שמסביב. המסלול מתוך סדרת ספרי הטיולים 370 מעיינות ו-45 מסלולי מים.
 

מעיין דני (עין בובין)

בגיא יפהפה עמוס בוסתני פרי וגפנים, בין מערות קסומות וטרסות פורחות נובע מעיין שופע.

מי המעיין הצלולים עוברים דרך נקבת אבן וממלאים בריכת שחייה ענקית באורך 14 מטרים וברוחב 10 מטרים. עומקה מעל ל2.5 מטרים, ולעיתים המפלס יורד בכמטר עקב שאיבת מים להשקיית השדה הסמוך.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

מעיין טלמון (האוכף)

מעיין טלמון הוא פינת חמד קסומה במערב בנימין בסמוך ליישוב טלמון

ובמרחק הליכה קצר מגבעת היקבים.
מעיין טלמון הוא מעיין שכבה הזורם לבריכה שניתן לשחות בה,
באורך של כ-4 מטרים, כאשר גובה המים נע בין 1.3-1.8 מטר.

 

שביל גיבורות התנ"ך (ליד כרם רעים)

מחנה ועד רחל אמנו, מאחינועם ועד לדבורה הנביאה. שביל חדש מתפתל בין חמישה מעיינות וכולם על שמן של גיבורות התנ“ך. הכניסה – חינם

עיינות ענר (גן הנערים)

היא קבוצת מעיינות שנובעת במורדות ערוץ נחל עמוק במערב השומרון. בשנים האחרונות נבנו במקום כמה בריכות, ובני הנוער מהיישוב הסמוך נריה, שיפצו את אזור המעיין, ומטפחים בו גן יפהפה.. תענוג להסתובב בין המעיינות ותעלות המים, לשבת מול הנוף הפתוח, ולרחוץ באחת מחמשת הבריכות שפזורות בשטח. הגן נבנה לזכרם של איל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל – ולכן הוא מכונה גם "גן הנערים". המסלול מתוך סדרת ספרי הטיולים 370 מעיינות ו-45 מסלולי מים.

מעיין עטרת

בין רכסי הרים מבוקעים ומכוסים טרסות טבעיות, במצוק קטן המשקיף על ערוץ נחל, נובע מעיין איתן: מעיין עטרת.

מעיין עטרת ממלא בכל ימות השנה שתי בריכות גדולות ושוקת קטנה. בימי גשמים סוערים הוא עולה על גדותיו.

 
 

הפארק בנעלה

המתקן המרכזי בגן הוא מתקן משולב מדגם מצדה- מתקן מהמם ועשיר בעל 7 מגדלים המתנשא לגובה רב. כל המגדלים מחוברים זה לזה ולמגדל המרכזי במערכת גשרים מורכבת, יפהפייה ומהנה ביותר למשחק. הגובה מאפשר חוויה של תצפית על הנוף למרחק רב, ובמתקן מסתתרים גם אלמנטים רבים למשחק ארוך ומגוון- מגלשות שונות, סביבונים, סולמות וקירות טיפוס ופנלי משחק. 

המתקן בנעלה הוא המתקן מדגם מצדה הכי גדול שקיים עד כה- המגדל המרכזי הוא גבוה יותר בקומה והמגלשה הראשית שלו יוצאת מגובה ומתפתלת מעל הגשרים בדרכה מטה.

המתקן מתאים לכמויות גדולות של שחקנים, מפתח אינטליגנציה חברתית ודמיון ומעודד סקרנות וחקר, עצמאות, התמצאות במרחב, תכנון שלבים והתארגנות נכונה.

בגן עוד מתקנים רבים המפתחים יכולות מגוונות ומתאימים לדרגות גיל וקושי שונות.